CZŁOWIEKU, GDZIE JESTEŚ?

 

 

„Wszelkie życie jest indywidualne - niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z psem, rośliną czy jakąś inną istotą żywą - ale, rzecz jasna daleko mu do uświadomienia sobie swej indywidualności .”

Jung – Seminaria


  • Czy znam swoje miejsce w społeczeństwie?
  • Czy znam swoje miejsce w rodzinie?
  • Czy znam swoje miejsce moim w związku?
  • Czy znam swoje miejsce w życiu? Czy znam swoje miejsce ...?
  • Gdzie jestem?

Kiedy ludzie pracują razem dla wspólnej sprawy, jeden nie pozbawia drugiego przestrzeni; raczej rozszerza ją, zapewniając towarzyszowi wsparcie.


"Najwyższe jest człowiekowi najmniej znane. Następne jest to, co zna on i kocha, Następne to, czego się lęka I następne to, czym pogardza. Kto sam nie ufa, nie otrzyma zaufania.”

Tao-te Cing


"Uważamy, że człowiekowi odpowiada przypuszczenie, że istnieje coś niepoznawalnego, lecz nie powinien on ustanawiać granic dla swych poszukiwań ”.

J.W. Goethe


"Kiedy przemawia do ciebie świat, nie można powiedzieć, czy to świat wpływa na ciebie, czy ty oddziałujesz na świat. Możesz uważać siebie za sprawcę pewnych wydarzeń, a także za adresata działań innych osób, ale nigdy nie wiesz na pewno, czy to ty wysyłasz wiadomości i otrzymujesz odpowiedzi, czy też świat wysyła je do ciebie, a ty na nie odpowiadasz. Nieodłączna symetria przekazu (dwucentryczność) czy też jego niezmienność oznacza, że nie możesz założyć, iż jesteś inicjującym lub twórczym centrum wszechświata. Jesteś jednym z aspektów świata. To radykalne przemieszczenie tożsamości z istnienia w charakterze centrum do roli uczestnika jest celem tradycji duchowych i mistycznych.”

A. Mindell "The Shaman’s Body"


„Nie trzeba samemu wszystkiego oglądać ani przeżywać; jeśli wszakże chcesz zaufać komuś i jego przedstawieniu rzeczy, to pamiętaj , że masz do czynienia z trzema: z przedmiotem i dwoma podmiotami.”

J.W.Goethe "Aforyzmy"wróć do PROJEKTÓW
www.czlowiek.org    www.socjokreacja.pl    napisz do nas    nasz statut    created by: BAM    admin: waltschak

© Copyright by Akademia Wspierania Rozwoju Człowieka